1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypy Toyoty na targach Japan Mobility Show 2023
28 kwietnia 2022

Przystań Nadzieja

Ośrodek pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Przystań Nadzieja to wyjątkowe miejsce, które zostało stworzone jako długoterminowy hotel/dom tymczasowy, z myślą o ludziach, którzy uciekli przed wojną z Ukrainy. Inicjatywa ta powstała dzięki działaniom Grupy Cygan, Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego (MSG), Toyota Financial Services Polska oraz przy wsparciu renomowanej Kancelarii Skłodowscy.pl.

Od kwietnia 2022 roku, Przystań Nadzieja udzieliła schronienia ponad 160 osobom, zapewniając im nie tylko noclegi, ale również wyżywienie oraz wsparcie w różnych aspektach życia. Dla wielu ludzi, którzy trafili do Przystani z okupowanych terenów Ukrainy, nie ma już powrotu do ich rodzinnych miejscowości. Dlatego też, Przystań Nadzieja staje się ich drugim domem, miejscem, gdzie mogą na nowo zacząć budować swoje życie.

Miejsce to oferuje stałe schronienie dla około 50-60 osób, które regularnie korzystają z jego udogodnień. Przystań Nadzieja to jednak znacznie więcej, niż tylko noclegownia. To duży dom, w którym wszyscy dbają o jego funkcjonowanie i wzajemnie się wspierają. To miejsce, gdzie ludzie pracują, uczą się i starają się żyć w Polsce, pomimo trudności, które napotykają na swojej drodze.

Jest to jeden z najważniejszych projektów pomocowych, który realizujemy w Polsce. Jego znaczenie wynika z faktu, że uciekający przed wojną ludzie potrzebują nie tylko doraźnej pomocy, ale również stałego wsparcia i schronienia. Przystań Nadzieja daje im nadzieję na nowe życie, pomaga w integracji w nowym środowisku oraz daje szansę na rozwój i osiągnięcie stabilizacji. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomagać takim ludziom i stworzyć dla nich miejsce, w którym mogą czuć się bezpiecznie i godnie.