1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Program gwarancyjny Toyota Relax
18-05-2023

Ponad 34 tysiące aut Toyoty z nową gwarancją Relax

Kolejne potwierdzeniem jakości i niezawodności modeli marki
Toyota Relax to nowy program gwarancyjny dostępny w salonach marki od października 2023 roku. Został on dedykowany dla aut bez gwarancji fabrycznej w wieku do 10 lat i z przebiegiem nieprzekraczającym 185 000 km. Skorzystało z niego już ponad 34 tysiące właścicieli kilkuletnich samochodów Toyoty.
  • Od 7 miesięcy właściciele kilkuletnich samochodów Toyoty mogą skorzystać z nowego programu gwarancyjnego Toyota Relax, oferowanego po wykonaniu przeglądu w wersji Relax w autoryzowanym serwisie marki. Z programu skorzystało już ponad 34 tysiące osób, co po raz kolejny potwierdza jakość i niezawodność modeli Toyoty. 

    Z nowej gwarancji Relax mogą skorzystać wszystkie auta marki z europejskiej sieci dystrybucyjnej, których wiek nie przekracza 10 lat od daty pierwszego zakupu auta, a jednocześnie ich przebieg jest mniejszy niż 185 000 km. Program jest przeznaczony zarówno dla pierwszych właścicieli samochodów po wygaśnięciu podstawowej 3-letniej gwarancji producenta, jak i dla nabywców używanych modeli marki, pochodzących z polskich salonów lub z rynku europejskiego.

Do programu gwarancyjnego Relax można zgłosić samochody osobowe, dostawcze i terenowe z każdym rodzajem napędu, w tym auta z linii GR SPORT. Przerwa w serwisowaniu auta nie jest przeszkodą – wystarczy wykonać przegląd Relax, by zyskać ochronę gwarancyjną – najczęściej na kolejne 12 miesięcy lub 15 000 km (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze). 

Zgodnie z obowiązującymi warunkami programu Toyota Relax, zapewnia on naprawę pojazdu w dowolnym serwisie Toyoty w Europie z zastosowaniem oryginalnych części. W Polsce naprawa w ramach gwarancji Relax zostanie rozliczona bezkosztowo, natomiast za usługę wykonaną w sieci serwisowej Toyota Motor Europe za granicą klient otrzyma w Polsce refundację kosztów.

„W nowym programie Toyota Relax możemy objąć gwarancją nasze kilkuletnie Toyoty. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy jego pierwszym, czy kolejnym właścicielem, ani czy auto pochodzi z polskiego salonu czy też z innego europejskiego kraju. Toyota jest pewna swoich samochodów, które z łatwością osiągają przebiegi kilkuset tysięcy kilometrów. Potwierdzeniem tego są tysiące zgłoszeń do Klubu Rekordowych Przebiegów Toyoty, do którego zapraszamy właścicieli aut mających na liczniku ponad 200 000 km. Nasz dotychczasowy rekordzista, 18-letni Avensis, ma już za sobą ponad 950 000 km i niedługo stanie się kolejną Toyotą z milionowym przebiegiem” – powiedział Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe. 

„Gwarancja Relax nie tylko daje kierowcy spokój i pewność, ale także zwiększa atrakcyjność auta na rynku wtórnym. Wartość samochodu, który jest zadbany, regularnie serwisowany w ASO i posiada ważną ochronę gwarancyjną, jest wyższa niż cena pojazdu bez tych atutów” – kontynuował Robert Mularczyk.