1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Aygo X dostępna od ręki. Limitowana wersja UNDERCOVER już w sprzedaży
17 maja 2023

Toyota Aygo X dostępna od ręki

Limitowana wersja UNDERCOVER już w sprzedaży

W kwietniu 2023 roku Toyota Aygo X była najpopularniejszym autem w segmencie A. Duża dostępność aut i krótki czas oczekiwania na zamówienie – oto najważniejsze atuty tego modelu. Dodać do tego należy możliwość personalizacji swojego egzemplarza. Ci, którzy jeszcze bardziej chcą się wyróżnić z tłumu, mogą wybrać wersję specjalną tego modelu. Obecnie trwa sprzedaż limitowanej odmiany Aygo X UNDERCOVER.

Aygo X to pojazd, który zrewolucjonizował klasę najmniejszych samochodów. Wraz z nim Toyota wprowadziła do segmentu A nadwozie crossover oraz ustanowiła nowy punkt odniesienia w kwestii bezpieczeństwa, multimediów i łączności. Samochód cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. W kwietniu 2023 roku Toyota Aygo X była najczęściej rejestrowanym małym autem, a od początku roku na drogi wyjechało już 1240 egz. tego modelu, co dało marce udział w tym segmencie na poziomie 30%.

Co sprawia, że popularność tego modelu stale rośnie? Klientów przekonuje duża dostępność oraz bardzo krótki czas oczekiwania na auto. Większość egzemplarzy można nabyć „od ręki”. Atutem Toyoty Aygo X są także bardzo duże możliwości personalizacji – 6 wersji wyposażenia i 11 kompozycji kolorystycznych nadwozia wzbogaca ponad 30 elementów stylistycznych nadwozia i wnętrza oraz liczne akcesoria.

Toyota Aygo X jest wyposażona w sprawdzony 3-cylidrowy silnik 1.0 VVT-i 72 KM Start&Stop. Zużycie paliwa po wybraniu wersji z 5-stopniową skrzynią manualną wynosi średnio 4,7–5,0 l/100 km, a emisja CO2 – 107–114 g/km. W przypadku wersji z przekładnią Multidrive S jest to odpowiednio 4,9–5,2 l/100 km i 110–117 g/km.

Za wersję Active z manualną skrzynią biegów zapłacimy już od 68 900 zł. Samochód dostępny jest także w atrakcyjnym Leasingu KINTO ONE od 788 zł netto miesięcznie (kalkulacja z dnia 10.05.2023 r.).

Limitowana wersja Aygo X UNDERCOVER

Aygo X zostało stworzone w studiu ED2 Toyoty z myślą o potrzebach i nawykach europejskich kierowców. Auto wyróżnia się odważną, nietuzinkową stylistyką, a jego unikalny charakter podkreślają wyjątkowe wersje specjalne. Obecnie trwa sprzedaż limitowanej odmiany Aygo X UNDERCOVER, która została stworzona we współpracy z japońskim projektantem Junem Takahashim – ikoną japońskiej mody ulicznej i właścicielem marki UNDERCOVER.

Do sprzedaży trafi zaledwie 5 tysięcy pojazdów w wersji UNDERCOVER. Będzie je wyróżniać unikalna kolorystyka oparta na specjalnie dopracowanych odcieniach Celestite Grey i Ash Grey oraz elementy stylistyczne w kolorze Coral Red, w tym m.in. na kierownicy, panelu wokół dźwigni zmiany biegów i wokół ekranu dotykowego oraz dywanikach z logotypem marki UNDERCOVER. Fotele będą wykończone specjalną tapicerką w kolorze Bordeaux z elementami skóry naturalnej. Dach będą zdobiły naklejki z hasłem CHAOS / BALANCE.

Samochód będzie wyposażony m.in. w:

  • 18" felgi aluminiowe w kolorze fortepianowej czerni z detalami w kolorze Coral Red,
  • system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk),
  • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (9" HD),
  • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych,
  • automatyczną klimatyzację,
  • podgrzewane fotele kierowcy i pasażera,
  • tację do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej,
  • interfejs Apple CarPlay*, interfejs Android Auto™ (połączenie bezprzewodowe).

 

Dodać do tego należy systemy bezpieczeństwa czynnego i wspomagania kierowcy Toyota T-MATE obejmujące m.in. pakiet Toyota Safety Sense i kamerę cofania.

Aygo X UNDERCOVER z silnikiem 1.0 VVT-i 72 KM Start&Stop i 5-stopniową skrzynią manualną kosztuje 87 900 zł, zaś z przekładnią Multidrive S – 92 900 zł. Samochód można doposażyć w Pakiet Premium Audio JBL, który kosztuje 2000 zł i obejmuje system Premium Audio JBL z 4 głośnikami, wzmacniaczem i subwooferem.