1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota Aygo X gwarancją niepowtarzalnego auta
1 czerwca 2023

Toyota Aygo X w limitowanej wersji UNDERCOVER z ekskluzywnymi dodatkami

W Polsce jest już dostępna limitowana wersja Aygo X UNDERCOVER. To niepowtarzalne auto wyróżniające się w segmencie nadwoziem crossovera i ciekawą paletą kolorystyczną udowadnia swoje ogromne możliwości stworzenia wyjątkowego i niespotykanego dotąd egzemplarza.

Toyota Aygo od początku swojego istnienia zaskakiwała imponującą liczbą konfiguracji, akcesoriów, dodatków i wersji specjalnych, a także unikalnymi odcieniami lakierów. Pierwsza generacja modelu z 2005 roku posiadała aż 12 różnych wersji wyposażenia, a druga jego odsłona z 2014 roku znacznie zwiększyła możliwości personalizacji. W ofercie znalazły się liczne wersje specjalne x-cite, x-treme, x-pure czy x-trend z wyróżniającymi się felgami, okleinami, lakierami, kolorowymi akcentami w kabinie, dwukolorowymi kompozycjami nadwozia, a także z bogatym wyposażeniem opcjonalnym. Dzięki temu Toyota Aygo absolutnie zdominowała segment A.

Możliwości personalizacji Aygo X

Obecna generacja Aygo X z 2022 roku podtrzymuje najlepsze tradycje miejskich aut Toyoty, a wyjątkowe nadwozie crossovera otwiera zupełnie nowe możliwości personalizacji samochodu. Klienci mają do wyboru aż 6 wersji wyposażenia, 11 kompozycji kolorystycznych nadwozia, a także ponad 30 elementów stylistycznych na zewnątrz i wewnątrz auta oraz akcesoriów wraz z zabezpieczeniami bagażnika.

Aygo X wyróżnia się także limitowanymi wersjami specjalnymi. Podczas debiutu auta w 2022 roku najwyższa wersja Aygo X Limited uwodziła specjalną, dwukolorową kompozycją lakieru Cardamom Green z dachem i tylną częścią karoserii w kolorze Eclipse Black, a całość podkreślały subtelne zdobienia w kolorze Mandarina Orange. Pomarańczowe akcenty występowały także na 18-calowych czarnych felgach oraz wewnątrz pojazdu.

Wyjątkowe Aygo X UNDERCOVER

Aygo X w limitowanej wersji UNDERCOVER jest dostępne w Polsce od maja, a powstało we współpracy z japońskim projektantem mody ulicznej i właścicielem marki UNDERCOVER Junem Takahashim. Toyota nie miała jeszcze w swojej gamie auta z takim rozmachem stylistycznym. Co istotne, wersja ta będzie produkowana tylko do listopada, a na europejskim rynku pojawi się jej zaledwie 5 tysięcy egzemplarzy.

Aygo X UNDERCOVER to auto nie do pomylenia z żadną inną wersją. Unikalna aranżacja kolorów nadwozia jest połączeniem dwóch tonacji szarości z akcentami w odcieniu koralowym, które pojawiają się także na zderzakach, czarnych aluminiowych felgach 18-calowych oraz w kabinie. W bocznych częściach dachu znajdują się dodatkowo ozdobne elementy z hasłem CHAOS / BALANCE. Wewnątrz auta specjalną tapicerkę materiałową w kolorze Bordeaux z elementami skóry ozdobiono logotypem UNDERCOVER, a dywaniki otrzymały specjalny wzór z monogramem.

Wyposażenie na najwyższym poziomie

Toyota Aygo X UNDERCOVER jest napędzana sprawdzonym, trzycylindrowym silnikiem 1.0 o mocy 72 KM w połączeniu ze skrzynią manualną lub automatyczną przekładnią CVT. Wersję tę wyróżnia wiele charakterystycznych elementów wyposażenia na najwyższym poziomie, między innymi:

– system bezkluczykowego dostępu do samochodu,

– system multimedialny Toyota Smart Connect z kolorowym, 9-calowym ekranem dotykowym HD,

– nawigacja Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych,

– automatyczna klimatyzacja,

– podgrzewane przednie fotele,

– stacja do bezprzewodowego ładowania telefonu w konsoli centralnej,

– bezprzewodowa łączność z Apple CarPlay i Android Auto,

– kamera cofania,

– systemy bezpieczeństwa czynnego i wspomagania kierowcy Toyota T-Mate wraz z pakietem Toyota Safety Sense.

Cena limitowanej wersji Aygo X UNDERCOVER rozpoczyna się od 87 900 zł w przypadku auta ze skrzynią manualną lub od 92 900 zł z przekładnią CVT. Dodatkowo model posiada możliwość doposażenia w pakiet Premium Audio JBL z czterema głośnikami, wzmacniaczem i subwooferem.