1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota RAV4 GR SPORT
18-01-2023

Toyota RAV4 GR SPORT jest już dostępna w salonach marki

Sportowa stylistyka nadwozia i wzmocnione zawieszenie
Toyota zaczęła przyjmować zamówienia na RAV4 w nowej wersji GR SPORT. Wraz z nią model zyskał wzmocnione zawieszenie do dynamicznej jazdy, sportową stylistykę nadwozia i specjalne elementy stylistyczne we wnętrzu. Został też wyposażony w nowe technologie multimediów, łączności i bezpieczeństwa. Auto w tej konfiguracji kosztuje od 232 900 zł (cena katalogowa).
  • W salonach Toyoty można już zamówić RAV4 Hybrid w nowej najwyższej odmianie GR SPORT. Wersja ta charakteryzuje się wzmocnionym zawieszeniem z bardzo sztywną konstrukcją TNGA i jest wyposażona w 222-konny hybrydowy napęd na cztery koła AWD-i. 

Wzmocnione zawieszenie

Zawieszenia RAV4 GR SPORT zostało wzmocnione poprzez dodanie sztywniejszych sprężyn i amortyzatorów. Dzięki temu auto prowadzi się pewniej i stabilniej. RAV4 Hybrid 2.5 AWD-i o mocy 222 KM rozpędza się od 0 do 100 km/h w 8,1 s.

Usportowiona stylistyka

Toyota RAV4 w wersji GR SPORT została wyposażona w nowe 19" koła, wykończone ultraprecyzyjną techniką wycinania linii. Pięcioramienne felgi są lśniąco czarne z drobnymi, jasnymi, prążkowanymi detalami. 

Mocny wygląd SUV-a z napędem na cztery koła został podkreślony lakierowanym przednim grillem GR SPORT, zderzakami, nadkolami i progami w kolorze fortepianowej czerni. Ten sam kolor otrzymały obudowy świateł przeciwmgielnych. Plakietka GR pojawia się na przednim grillu i drzwiach bagażnika. Nowe elementy wnętrza to tapicerka skórzana Black Alcantara (skóra naturalna i syntetyczna) oraz srebrne przeszycia na siedzeniach, kierownicy i dźwigni zmiany biegów. Logo GR zostało wytłoczone na zagłówkach i umieszczone na dole kierownicy.

  • Najwyższa wersja wyposażenia GR SPORT w standardzie oferuje m.in. nowy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (10,5" HD) oraz Digital Cockpit – cyfrowy wyświetlacz na tablicy wskaźników (12,3"). Dzięki temu ostatniemu rozwiązaniu kierowca może szybko przeglądać i odczytywać kluczowe dane pojazdu bez rozpraszania uwagi podczas jazdy. 

Samochód zyskał także najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota T-Mate z pakietem Toyota Safety Sense, zawierającym m.in. nowy system wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia oraz udoskonalony układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS). 

Toyota RAV4 GR SPORT to szósty model marki nawiązujący stylistycznie do sportowych samochodów opracowanych przez zespół TOYOTA GAZOO Racing (obok Yarisa, Yarisa Cross, Corolli, Hiluxa i Toyoty C-HR). Za wersję tę zapłacimy 232 900 zł (cena katalogowa).